Informacje - Festiwal Ostróda - oficjalna strona

Przejdź do treści

Menu główne:

Informacje

Festiwal
XXII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej Ostróda - 2017!
             

Już od 21 lat spotykamy się corocznie na największym Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Z okazji 22-lecia przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla wszystkich fanów tego nurtu muzyki.
Podczas 2 dni niezapomnianej zabawy wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki tanecznej. W tym roku przyjadą goście specjalni: Real Mc Coy i La Bouche!
Wystąpią ponadto: Boys, Akcent, Classic, Afterparty, MiG, Czadoman, Powerplay, Exaited, Weekend, Milano, Extazy, Jorrgus i wielu innych!
Festiwal Muzyki Tanecznej w Ostródzie to jedna z największych imprez festiwalowych w Polsce, o ustalonej renomie nie tylko w kraju, ale także poza granicami. Jest jedyną imprezą, która gromadzi tysiące fanów muzyki tanecznej.
Od kilku lat wydarzeniem festiwalu są występy największych gwiazd europejskiej muzyki dyskotekowej. W poprzednich edycjach zagrali: Boney M, Bad Boys Blue, Thomas Anders z ModernTalking, Savage, Haddaway oraz Fun Factory.
Polska Muzyka Taneczna , która wciąż gromadzi tysiące fanów , pojawiła się pod koniec lat osiemdziesiątych jako muzyka chodnikowa, nawiązująca do muzyki granej na weselach i zabawach ludowych, często nawiązująca do motywów ludowych i podwórkowych. Powoli zaczyna wypełniać rynkowa niszę po muzyce pop, która zamilkła w latach stanu wojennego. Z biegiem czasu ewoluowała w kierunku muzyki dyskotekowej. W połowie lat dziewięćdziesiątych określona , na wzór italo disco, mianem disco polo zaczęła przeżywać swój boom. Płyty i kasety czołowych zespołów nurtu ( Milano, Bayer Full, Akcent, Boys, Top One ) osiągały milionowe nakłady.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych popularność gatunku zaczęła maleć, zwłaszcza kiedy z ramówek czołowych stacji telewizyjnych zniknęły programy promujące disco polo. Wierni fani pozostali jednak wierni. Jeździli na koncerty, kupowali ukazujące się nadal płyty, spotykali się w fanklubach i raz w roku na festiwalu w Ostródzie.

  Okres nieobecności w mediach zaowocował większą profesjonalizacją nurtu, krystalizacją najlepszych wykonawców, przyciągnięciem nowych , zdolnych debiutantów. Zmieniło się też brzmienie zespołów , plasując się w nurcie, światowej muzyki tanecznej i dance. Zaowocowało to programy renesansem tej muzyki.
  Dzięki rozwojowi Internetu, nowych kanałów radiowych i telewizyjnych, nowych klubów i dyskotek muzyka taneczna zaczęła zyskiwać nowych fanów, także z młodego pokolenia, dla których pozamuzyczne konteksty tej muzyki przestały być istotne. A w samej muzyce dostrzegają radość bezproblemowej zabawy.
Przed dwoma laty muzyka taneczna zaczęły pojawiać się w mediach. Stałe audycje i programy mają w swych ramówkach: Polo TV, iTV, TV Silesia, Radio Lublin. Powstają też rozgłośnie internetowe, grające polską muzykę taneczną. W tym roku stacja Polo TV przeprowadzi na żywo relację z festiwalu. Za kulisami w gotowości czuwać będą - Maciej Smoliński oraz Edyta Folwarska.
2017 © Wszystkie prawa zastrzeżone.
Realizacja strony: Royal Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego